Ieskats vēsturē

Kalpošanas vēsture

Iekšējās dziedināšanas kalpošana ir aizsākusies neilgi pēc kopienas Effata dzimšanas, 1997. gadā. Aizlūgšanas par slimo un ievainoto dziedināšanu mēdza būt daļa no regulārajām sanāksmēm. Īpaša svētība šīs kalpošanas augšanai bija tēva Zbigņeva klātbūtne – viņa padomi, ierosinājumi un atbalsts. Ar laiku šī kalpošana paplašinājās un specializējās uz iekšējās dziedināšanas rekolekciju, konferenču un semināru organizēšanu, vēlāk veidojot arī aizlūgšanu kalpošanu mazajās grupās.
Kā palīgmateriāls mazo grupu kalpošanai 2001.gadā tika aizgūts kustības Tuksneša straumes (Desert streams) izveidotais materiāls – „Pretstraume” („Crosscurrent”), kas paredzēts 8 nedēļu ciklam. Ar laiku tika iztulkots un adaptēts arī garais „Dzīvības straumes” („Living waters”) – 30 nedēļu materiāls.
2004. gada nogalē paralēli notiek Pretstraumju programma (kopā 70 cilvēkiem, 12 mazajās grupās) un Dzīvības straumju („Living waters”) programma (60 cilvēkiem, 8 mazajās grupās). Katrā no programmām tikšanās tiek organizētas 1 reizi nedēļā, telpās Klostera ielā.
Paralēli darbam mazajās grupās ir organizētas konferences, rekolekcijas, semināri. Tajos piedalījušies ir – Dons un Patrīcija Terbiti (ASV – katoļu harizmātiskās atjaunotnes aktīvi kalpotāji), tēvs Rufus (katoļu priesteris Indijā), priesteris Kestutis Rugevičus (Lietuva, Kauņa), Jāņa brāļi (mūki no Viļņas, Lietuvā), priesteris Daniels Anžs ar komandu (Kalnu svētību kopiena, Francijā), Tims Genārs (grāmatas par piedošanu autors, kalpošana Latvijas cietumos un jauniešiem, Francijā), Solveja un Pīters Stoli (pāris no ASV, ģimeņu konsultanti), Sonja Starka ar komandu (Dzīvības straumju kalpošanas koordinatore Eiropā, Brisele).
Ir veikti arī vairāki misijas braucieni ar Latvijas kalpotāju līdzdalību, kā piemērus var minēt – tēva Rufusa organizētās rekolekcijas Lietuvā 2002. gadā un Baltkrievijā 2004. gada augustā, un pašu organizētās rekolekcijas Ventspilī 2003. gadā Liepājā.

2004. gadā rīkotie pasākumi:
1. 16-23. februāris – Tima Genāra misija, apmeklējām 5 cietumus, 4 armijas daļas
2. 5-6. marts – Pīters un Solvei Stoli, seminārs par Cilvēka garu
3. 12-14. marts – Anna Merlo un Helēna, sessija par sievietes identitāti Dieva gaimā, notiek Katoļu ģimnāzijā
4. 20-22. aprīlis – Apmācība mazo grupu vadītājiem Pretstraumes programmā
5. 23-25. aprīlis – konference „Dzīvības Straumes”, kuru vada Sonja Starka no Beļģijas un Dīns no ASV
6. 21-22. maijs – rekolekcijas animatoriem (mazo grupu vadītājiem, kalpotājiem)
7. 18-19. jūnijs – konference pie Jāņa brāļiem Viļņā
8. 4-6. jūnijs – iekšējās dziedināšanas rekolekcijas Ogres Meinarda draudzē, kuras vada Annete no Beļģijas
9. 25-28. augusts – tēva Rufusa Pereiras rekolekcijas Baltkreivijā, bijām uzlūgti arī kalpot, kopā ar kalpotājiem no Latvijas bija 60 cilvēki